W dniach 24-25 kwietnia 2024 roku Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa (DDW) aktywnie uczestniczyło w targach H2Poland, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Delegację DDW reprezentowali: prezes Sławomir Sobkiewicz oraz wiceprezesi Radosław Żydok, Andrzej Węgrzyn i Szymon Płoński. Targi H2Poland stanowiły doskonałą okazję do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań i działań stowarzyszenia, a także do nawiązania wartościowych kontaktów branżowych.

Podczas wydarzenia członkowie DDW wzięli udział w kilku panelach dyskusyjnych, w których omawiano kluczowe kwestie związane z rozwojem technologii wodorowych. Prezes Sławomir Sobkiewicz wraz z wiceprezesami przedstawił dotychczasowe osiągnięcia Dolnośląskiej Doliny Wodorowej oraz plany na przyszłość. Prezentacje te spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników targów, co podkreśliło znaczenie DDW w kształtowaniu przyszłości zielonej energii w Polsce.

Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa zorganizowało również własne stoisko na targach, które przyciągnęło wielu odwiedzających zainteresowanych tematyką wodorową. Stoisko DDW było miejscem, gdzie można było uzyskać szczegółowe informacje na temat działalności stowarzyszenia, jego projektów oraz możliwości współpracy. Na stoisku i podczas paneli dyskusyjnych opowiedzieliśmy szczegółowo m.in. o trwającym projekcie BalticSeaH2 oraz planowanym projekcie związanym z tzw. białym wodorem (wodorem naturalnie występującym w złożach podziemnych).

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

Podczas targów doszło do podpisania listu intencyjnego o współpracy Stowarzyszenia z ERIG – European Research Institute for Gas and Energy Innovation.

Z pewnością możemy już dziś powiedzieć, że nasz udział w H2Poland przyniesie dużo korzyści dla stowarzyszenia i jego członków. Do zobaczenia za rok!