29 maja 2024 r. w Dreźnie, stolicy Saksonii odbędzie się druga edycja Green Hydrogen Innovation Congress. Jest to jedno z największych wydarzeń wodorowych w Niemczech i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa zostało wybrane na partnera wydarzenia i reprezentanta Polski.

Co wydarzy się podczas Kongresu? Będzie to świetna okazja, aby dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach w technologii wodorowej i biznesie oraz poznać wiodących graczy w niemieckim i środkowoeuropejskim środowisku wodorowym. W programie przewidziano szereg dyskusji prowadzonych przez decydentów, ekspertów i praktyków na tematy zrównoważonej produkcji, wydajnego transportu i innowacyjnych zastosowań zielonego wodoru.

>>AGENDA KONGRESU<<

Ze względu na status partnera wydarzenia, Dolnośląska Dolina Wodorowa będzie silnie widoczna podczas całego kongresu. Nasze stowarzyszenie będzie obecne w strefie targowej z własnym stanowiskiem, a w programie konferencji przewidziano kilka wystąpień przedstawicieli zespołu, członków i partnerów DDW:

  • Session 1 – Hydrogen infrastructure (14:30): Marek Elert, Gaz-System
  • Session 2 – Import and industrial application of hydrogen (14:30): Promet-Plast (członek wspierający DDW)
  • Session 3 – Hydrogen mobility (15:50): Szymon Płoński, wiceprezes DDW
  • Session 4 – Innovation Forum Green Hydrogen (15:50): Radosław Żydok, wiceprezes DDW (moderator panelu), prof. Jakub Kupecki, dyrektor Instytutu Energetyki – Państwowego Instytutu Badawczego (członek wspierający DDW)

Gospodarzem i organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Transportu Saksonii. Kongres jest skierowany do wszystkich zainteresowanych, a udział w nim – zarówno w formie online, jak i stacjonarnie, jest darmowy. Rejestracja na kongres wraz z agendą dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Do zobaczenia w Dreźnie w najbliższą środę!