Członkowie wspierający
CZYTAJ WIĘCEJ
Nasza działalność oparta jest na projektowaniu, montażu, a także serwisowaniu instalacji gazów specjalnych. Jesteśmy dystrybutorem generatorów i urządzeń przeznaczonych do instalacji gazów technicznych i laboratoryjnych. W swoim doświadczeniu możemy się pochwalić instalacjami technologicznymi, stacjami tankowania wodoru i LNG/CNG.
CZYTAJ WIĘCEJ
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. jest częścią Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Nadzór nad Agencją sprawuje Prezes Rady Ministrów. Podstawową działalnością Agencji jest wspieranie przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej, przez co odgrywa ona istotną rolę w zwiększaniu konkurencyjności polskiej gospodarki. Instrumenty wsparcia, jakimi dysponuje ARP, obejmują zarówno produkty finansowe, jak i niefinansową pomoc w realizacji projektów, głównie poprzez przygotowywanie długoterminowych strategii biznesowych oraz udostępnianie terenów inwestycyjnych i obiektów produkcyjnych pod zarządem specjalnych stref ekonomicznych ARP.
Grupa Kapitałowa ARP posiada aktywa w ponad 70 spółkach, a w około 50 z nich posiada większościowe udziały. Spółki te wchodzą w skład Grupy ARP i działają głównie w następujących branżach: stoczniowej, kolejowej, metalowej, górniczej, odlewniczej, modernizacji i budowy maszyn, opakowaniowej, tekstylnej i turystycznej.
CZYTAJ WIĘCEJ
ARTHUR to innowacyjna firma z sektora szeroko pojętej mobilności, którą w 2021 roku założyli Gerhard Mey i Philipp Glonner. Dzięki wspólnej wizji kształtowania w przyszłości mobilności bezemisyjnej, w ciągu niespełna roku zespół zaprojektował oraz zbudował innowacyjny bezemisyjny autobus wodorowy, który wyróżnia się na tle podobnych pojazdów niskim zużyciem energetycznym i najwyższą opłacalnością eksploatacji.
CZYTAJ WIĘCEJ
PPUH ATARDEX jest konfekcjonerem ekologicznych sztućców jednorazowych dla branży HORECA. Efektem naszej wizji obniżania emisyjności produkcji jest inwestycja w odnawialne źródła energii oraz wprowadzanie na rynek nowych produktów, które są coraz bezpieczniejsze dla środowiska. Dodatkowo właściciel firmy jest jednym z założycieli powstającego Opolskiego Stowarzyszenia Energii, którego zadaniem będzie promowanie oraz rozwój lokalnej energetyki.
CZYTAJ WIĘCEJ
DOZAMEL Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ARP S.A. Jest przedsiębiorstwem usługowym, realizującym swoją działalność w zakresie kompleksowego zarządzania nieruchomościami przemysłowymi, tj. wynajmu powierzchni produkcyjnych, magazynowych i biurowych, utrzymania ruchu, wynajmu, obsługi oraz serwisu maszyn i urządzeń dźwignicowych, obsługi sieci i instalacji energetycznych. Jest dostawcą czynników energetycznych, posiadającym koncesje na przesyłanie, dystrybucję, wytwarzanie i obrót czynnikami energetycznymi. Spółka świadczy ponadto usługi transportu kolejowego i samochodowego, w tym przewozy ponadnormatywne. Prowadzi także działalność biznesową pod markami:
Centrum Konferencyjne WPP, Restauracja Fabryczna oraz Centrum BHP WPP, w którym oferuje klientom instytucjonalnym oraz indywidualnym sprzedaż – w salonie sprzedaży i online – środków ochrony, odzieży roboczej profesjonalnej, rental odzieży roboczej, doradztwo i szkolenia BHP, a także usługę automatyzacji zaopatrzenia z wykorzystaniem zdalnie zarządzanych dystrybutorów środków ochrony i narzędzi – SafetyPoint i TollPoint. Główna działalność Spółki zlokalizowana jest we Wrocławiu przy ul. Fabrycznej 10, na obszarze 33,4 ha, którego jest właścicielem.
Spółka świadczy także usługi wczasowe, rehabilitacyjne i odnowy biologicznej w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym DOZAMEL w Kołobrzegu. DOZAMEL jest inicjatorem, współzałożycielem i podmiotem zarządzającym Wrocławskiego Parku Przemysłowego (WPP), w którym prowadzi działalność ponad 260 firm, w tym oddziały międzynarodowych koncernów z siedzibami w USA, Szwecji i Finlandii. Wieloletnie doświadczenie i wykwalifikowana kadra pozwalają Spółce na efektywną kooperację z klientami zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi.
CZYTAJ WIĘCEJ
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A., spółka należąca do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, to producent nawozów azotowych odznaczających się wyjątkowymi parametrami wysiewnymi oraz alkoholi OXO i plastyfikatorów, w tym pierwszego polskiego plastyfikatora nieftalanowego. Kędzierzyńskie produkty, takie jak ZAKsan®, Salmag®, RSM®, Oxoviflex® i NOXy®, znajdują zastosowanie w wielu sektorach gospodarki: rolnictwie, budownictwie, przetwórstwie chemicznym, przemyśle tworzywowym i motoryzacyjnym. Spółka posiada własną elektrociepłownię, port załadunkowy, świadczy specjalistyczne usługi laboratoryjne, realizuje inwestycje z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Jest właścicielem i głównym sponsorem klubu siatkarskiego Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
CZYTAJ WIĘCEJ
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe “Gryf” sp. z o.o. to dynamicznie rozwijająca się firma, która została założona w 1989 roku. W początkowym okresie naszej działalności skupialiśmy się na wykonawstwie i montażu konstrukcji stalowych, jednak wraz z uzyskiwanymi doświadczeniami i środkami finansowymi systematycznie poszerzaliśmy naszą ofertę.
Obecnie specjalizujemy się w projektowaniu i wykonawstwie przesyłowych sieci gazowych niskiego, średniego i wysokiego ciśnienia wraz z przyłączami oraz sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Posiadamy nowoczesną bazę sprzętową oraz doświadczony zespół specjalistów i spawalników, którzy zapewniają wysoką jakość i terminowość realizacji powierzonych nam zadań. Współpracujemy w Politechniką Wrocławską w ramach projektu wdrożeniowego rozwoju nowoczesnego spawalnictwa.
Nasze bogate doświadczenie i zaawansowane technologie pozwalają nam na realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów, a nasze usługi cieszą się uznaniem wśród klientów z różnych branż.
CZYTAJ WIĘCEJ
Instytut Energetyki może pochwalić się bogatym dorobkiem naukowym oraz doświadczeniem wdrożeniowym w zakresie technologii energetycznych. Instytut za swój cel obrał rozwój innowacyjnych technologii prowadzących do tworzenia zrównoważonego i bezpiecznego systemu energetycznego. Poprzez swoje działania komercyjne, badawczo-wdrożeniowe, eksperckie i doradcze Instytut wspiera zrównoważone formy generacji i konsumpcji energii, oszczędność i efektywność energetyczną. Projekty i kierunki działań w naturalny sposób przyczyniają się do procesu transformacji energetyki krajowej, do rozwoju czystych metod wykorzystania paliw kopalnych oraz do włączania odnawialnych źródeł energii do systemów energetycznych. Nasze spektrum działania obejmuje wiele technologii dla przemysłu ciężkiego i innych sektorów gospodarki, za geograficzny obszar działania odejmuje niemalże cały świat.
CZYTAJ WIĘCEJ
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” obejmuje swoim zasięgiem 174 gminy położone na terenie województw dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. W ofercie Spółki znajduje się ponad 600 ha atrakcyjnych terenów inwestycyjnych przy głównych ciągach komunikacyjnych oraz w pobliżu aglomeracji miejskich. W 2022 roku Spółka pozyskała łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7,16 mld złotych, co czyni ją liderem wśród specjalnych stref ekonomicznych w Polsce. WSSE „INVEST-PARK” posiada w swojej ofercie również hale przemysłowe, które dostępne są dla inwestorów pod wynajem lub leasing. Zapraszamy inwestorów z obszaru technologii wodorowych do szerszego zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej Spółki.
CZYTAJ WIĘCEJ
KGHM prowadzi zaawansowaną technologicznie działalność poszukiwawczo-wydobywczą oraz hutniczą. Firma posiada aktywa zlokalizowane na trzech kontynentach. Skupia się na wydobyciu rud, produkcji miedzi i innych metali nieżelaznych. KGHM jest w ścisłej czołówce światowych producentów srebra i miedzi. Spółka obrała za cel osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r.
CZYTAJ WIĘCEJ
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego już od 25 lat i stale otwiera się na nowe technologie. LSSE to ponad 80 inwestorów z całego świata i 800 ha terenów inwestycyjnych. Spółka wspiera rozwój przedsiębiorczości w regionie, a potencjalnym inwestorom oferuje nawet 45% ulgi w podatku CIT/PIT. LSSE to Strefa Twoich Możliwości!
CZYTAJ WIĘCEJ
Spółka Linde działa w Polsce od 1993 roku i jest jedną z wiodących firm w branży gazów przemysłowych i medycznych. Marka Linde jest stale umacniana przez ponad 100 lat postępu technologicznego. Nacisk na ciągły rozwój umożliwia firmie konsekwentną realizację misji zwiększania produktywności na świecie. Gazy techniczne Linde mają zastosowanie w niemal każdym sektorze przemysłu.
CZYTAJ WIĘCEJ
Losentech Sp. z o.o. to firma inżynierska założona w 2016. r. Tworzymy i dostarczamy nowe technologie i urządzenia, optymalizujemy i modernizujemy istniejące rozwiązania. Działamy skutecznie w sektorach: chemicznym, petrochemicznym, nawozowym, automotive, materiałów izolacyjnych, ochronie środowiska, B+R. Nasza specjalizacja to techniki separacji cieczy i gazów, w tym wodoru, ditlenku węgla.
CZYTAJ WIĘCEJ
MEITILL Solutions to projekt trójki współzałożycieli, których połączyła pasja do innowacyjnych rozwiązań dla transformacji energetycznej oraz idei gospodarki obiegu zamkniętego. Naszą misją jest wspieranie inwestycji oraz działań badawczo-rozwojowych w energetyce rozproszonej, przemyśle i ochronie środowiska. W pracy wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie w zakresie wdrażania nowych technologii, szczególnie rozwiązań wodorowych, zdobyte podczas realizacji projektów w firmach technologicznych oraz instytucjach naukowych.
Dzięki wiedzy i kompetencjom MEITILL Solutions wspiera Klientów w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych, oferuje kompleksowe i wielowariantowe koncepcje technologiczne oraz studia wykonalności, a ostatecznie przygotowanie inwestycji od strony technicznej, ekonomicznej, prawnej i środowiskowej.
CZYTAJ WIĘCEJ
Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. jest największym operatorem systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce. Zatrudnia 11,5 tys. pracowników, działa na terenie całej Polski i rocznie dystrybuuje ok. 13 mld m3 gazu. Misją Polskiej Spółki Gazownictwa jest dostarczanie paliwa gazowego w sposób ciągły, bezpieczny oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.
PSG jest nowoczesnym przedsiębiorstwem o bogatych tradycjach, czerpiącym doświadczenie z ponad 170-letniej historii gazownictwa na ziemiach polskich. Jest także jednym z największych w Europie operatorów systemu dystrybucyjnego gazu. Spółka eksploatuje sieć gazową o długości ponad 200 tys. km, co stanowi 97 proc. sieci dystrybucyjnej gazu w Polsce.
Kluczowym zadaniem spółki jest niezawodny i bezpieczny transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych. Do innych zadań PSG należy realizacja umów o przyłączenie do sieci gazowej, rozbudowa, konserwacja oraz remonty sieci i urządzeń, a także dokonywanie pomiarów jakości i ilości transportowanego gazu.
Polska Spółka Gazownictwa rozwija sieć dystrybucji gazu z myślą o niskoemisyjnej przyszłości polskiej gospodarki oraz przygotowuje się do dystrybucji biometanu, a w przyszłości także wodoru. Realizuje również, m.in. politykę energetyczną Rządu RP, a także bierze udział w wyrównywaniu różnic cywilizacyjnych poprzez rozwój infrastruktury dystrybucji gazu.
CZYTAJ WIĘCEJ
Firma Promet – Plast S.C. działa na rynku od roku 1982. Jest Spółką Cywilną, w której wspólnikami są małżonkowie Elżbieta i Andrzej Jeżewscy. Poza rynkiem polskim obecna jest ze swoimi produktami w wielu krajach Europy. Koncentruje się na dwóch profilach działalności: produkcji artykułów medycznych metodą wtryskiwania i termoformowania oraz produkcji energii. Obok branży medycznej firma Promet-Plast równie prężnie działa w sektorze energetycznym. W 2012 roku Promet-Plast zrealizował projekt budowy elektrowni wiatrowej o mocy 3,2 MW składającej się z 4 turbin o najwyższej efektywności energetycznej. W 2015 roku zostały uruchomione kolejne dwie elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 6 MW. Są to pierwsze w Polsce synchroniczne turbiny wiatrowe o najwyższej efektywności i wysokości sięgającej 205 m. Zakończony został również projekt budowy czterech elektrowni wiatrowych o mocy 4 MW każda wraz z magazynami energii. Zakończony został również projekt budowy jednostki wytwarzania energii elektrycznej, ciepła i chłodu w wysokosprawnej trigeneracji o całkowitej mocy elektrycznej do 1,2 MW z wykorzystaniem metanu. Aktualnie trwa przedsięwzięcie polegające na budowie jednostki wysokosprawnej trigeneracji o całkowitej mocy elektrycznej do 1,0 MW z wykorzystaniem wodoru. Innowacyjnym projektem spółki Promet-Plast jest AHE czyli Agro-Hydro-Energy. AHE to jednoczesne wykorzystanie ziemi do upraw rolnych oraz produkcji energii słonecznej i wiatrowej . AHE to również gospodarka wodna polegająca na gromadzeniu wód opadowych w zbiornikach retencyjnych podziemnych jak i naziemnych poprzez wykorzystanie powierzchni paneli fotowoltaicznych a także zautomatyzowana technologia uprawy , nawożenia i stosowania herbicydów przy użyci sprzętu napędzanego energią elektryczną.
CZYTAJ WIĘCEJ
Firma SBB ENERGY S.A. od 1992 roku prowadzi działalność w sektorach energetyki i przemysłu, świadcząc usługi w zakresie rozruchu, montażu mechanicznego, instalacji elektrycznych i AKPiA oraz kompleksowych prac specjalistycznych. Ponadto, SBB ENERGY S.A. dostarcza szereg nowoczesnych
technologii w obszarze oczyszczania spalin.
Główne obszary działań to kompleksowy rozruch bloków energetycznych, optymalizacja urządzeń oraz systemów energetycznych, wielobranżowe montaże i remonty w sektorze energetycznym oraz przemyśle.
Ponadto SBB ENERGY S.A. rozwija nowe obszary działalności wprowadzając szereg rozwiązań technologicznych ukierunkowanych na dekarbonizację przemysłu oraz rozwój energetyki rozproszonej. W swoim portfolio usług oferuje systemy produkcji, magazynowania i przetwarzania
zielonego wodoru jak i bateryjne magazyny energii w połączeniu z farmami PV oraz magazyny ciepła.
CZYTAJ WIĘCEJ
Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) to pierwszy poza Azją ośrodek produkcji i rozwoju napędów hybrydowych na świecie. Dostarcza on elektryczne przekładnie hybrydowe i współpracujące z nimi hybrydowe silniki benzynowe TNGA do niskoemisyjnych samochodów koncernu produkowanych w Europie.
TMMP posiada dwa zakłady zlokalizowane na Dolnym Śląsku. Fabryka w Wałbrzychu produkuje elektryczne przekładnie do niskoemisyjnych samochodów hybrydowych z silnikiem 1,8 l, 1,5 l oraz 1-litrowe i 1,5-litrowe silniki benzynowe a także manualne skrzynie biegów. Jej obecne roczne możliwości produkcyjne sięgają 525 tysięcy elektrycznych przekładni do napędów hybrydowych, 413 tysięcy silników oraz 633 tysięcy skrzyń biegów. Zakład w Jelczu-Laskowicach produkuje silniki benzynowe 1,5 l oraz 2,0 l TNGA, a jego zdolności produkcyjne wynoszą 337 tysięcy jednostek napędowych rocznie. W obu zakładach pracuje łącznie 3400 osób. Fabryki TMMP zaopatrują montownie samochodów Toyoty prowadzone przez spółki europejskie w Czechach, Wielkiej Brytanii, Francji, Turcji oraz poza Europą: w Republice Południowej Afryki.
CZYTAJ WIĘCEJ
Województwo Dolnośląskie – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, NIP: 796641042. Zgodnie z uchwałą SWD LI/1043/2022 Marszałek został upoważniony przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego do reprezentowania Województwa Dolnośląskiego w pracach Stowarzyszenia.
UMWD posiada duże doświadczenie we wspieraniu przedsiębiorstw, organizacji i koordynacji przedsięwzięć, mających na celu promocję gospodarczą podmiotów, jak i regionu Dolnego Śląska. Województwo Dolnośląskie realizuje założenia Strategii Rozwoju WD i Dolnośląskiej Strategii Innowacji m.in. poprzez wsparcie innowacyjności dolnośląskich przedsiębiorstw, działania na rzecz umiędzynarodowienia kontaktów biznesowych sektora MŚP, a także wzmacnianie kompetencji firm umożliwiających poprawę ich konkurencyjności na rynku. UMWD przygotowuje lub współorganizuje wydarzenia gospodarcze, których celem jest promocja potencjału gospodarczego regionu, wymiana myśli i opinii wśród kluczowych uczestników życia gospodarczego regionu. Jako jeden z pierwszych regionów w Polsce opracował Strategię Energetyczną – kierunki rozwoju sektora energetycznego, przyjętą przez Zarząd Województwa w 2022 r., której nadrzędnym celem jest neutralność klimatyczna regionu do roku 2050. Do współpracy przy tworzeniu dokumentu zaproszono szerokie grono regionalnych interesariuszy: instytucje otoczenia biznesu, uczelnie, organizacje samorządu gospodarczego, sektor społeczeństwa obywatelskiego, samorządy lokalne, klastry energii, przedsiębiorstwa energetyczne. Zaangażowanie UMWD w tworzenie i rozwój Dolnośląskiej Doliny Wodorowej jest kluczowym elementem realizacji celów tej Strategii.