Wydarzenie przygotowało Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa. Dzięki temu spotkanie stało się ważnym krokiem w kierunku rozwoju międzynarodowej współpracy w obszarze nowoczesnych technologii energetycznych i gospodarki wodorowej.

Spotkanie było okazją do bezpośrednich rozmów pomiędzy polskimi i australijskimi partnerami. Ponadto uczestnicy rozmawiali o możliwościach inwestycyjnych oraz współpracy przemysłowej i badawczo-rozwojowej.

Wspólne działania mają wspierać rozwój międzynarodowych relacji. Co więcej, partnerzy planują rozwijać współpracę technologiczną oraz wymianę doświadczeń w zakresie technologii wodorowych i amoniaku.